Гормони ФСГ і ЛГ

Гормони ФСГ і ЛГ

Гормони ФСГ і ЛГ генеруються гіпофізом, який ще називають ендокринної залозою. Він міститься в клиноподібної кістки черепа і примикає до мозку в голові. Гіпофіз включає в себе 2 відділу. Два описуваних гормону продукуються переднім відділом залози. Їх відносять до групи гонадотропних. Виробляються гіпофізом гормони безпосередньо впливають на стан ендометрію всередині матки.

             ФСГ у жінок збільшує вироблення естрогену і, отже, естрадіолу, а ЛГ – прогестерону. Вплив відбувається за зворотнім принципом – наскільки менше рівень статевих гормонів, на стільки ж більше ЛГ і ФСГ. При клімаксі вироблення гормонів ЛГ і ФСГ збільшується.

            ФСГ у чоловіків сприяє розвитку сім’яних канальців, заохочуючи освіту тестостерону. Гормон ЛГ у чоловіків збільшує проникність тканин яєчок, завдяки чому тестостерон проникає в кровоносні судини.
         Взаємозв’язок між ФСГ і ЛГ

 ФСГ і ЛГ у жінки вимірюють в міжнародних одиницях на л (ОД / л). Для того, щоб показники аналізу були достовірними необхідно здавати кров з вени на 3-5 день менструального циклу, строго натщесерце.

   Норма фолікулостимулюючого гормону постійно змінюється в різні фази циклу і складає:

  • фолікулярна фаза – в нормі 2,8-11,2 мЕД / л;
  • овуляторная – 5,7-21 мЕД / л;
  • лютеиновая – 1,2-9 ОД / л.

Також дуже важливо правильне співвідношення гормонів ФСГ і ЛГ, саме це визначає фертильність жінки, тобто її здатність до зачаття. Щоб дізнатися коефіцієнт співвідношення ФСГ і ЛГ, кількість другого показника поділяють на кількість першого. Наприклад, у дівчинки до настання періоду статевого дозрівання, співвідношення ФСГ і ЛГ дорівнює 1: 1, після року регулярних менструацій співвідношення виростає до 1,5: 1, а ще через 2 роки і до моменту настання менопаузи ФСГ в нормі в 2 рази менше, ніж ЛГ. Зміна співвідношень в більшу сторону у жінки репродуктивного віку вказує на можливі патології, серед яких: пухлина гіпофіза; синдром полікістозних яєчників; передчасне виснаження овариального запасу яєчників.

 

Здавати кров на лютеотропін і фоллітропін необхідно в декількох випадках:

  • порушення менструального циклу;
  • ендокринні патології;
  • хвороби органів статевої системи;
  • безпліддя.

 

Правила підготовки пацієнта

Забір крові проводиться натще зранку (до 12 годин).

За 12 годин до дослідження потрібно виключити прийом алкоголю, прийом їжі, обмежити фізичну і психологічну активність.

Сік, чай, кава (тим більше з цукром), не допускається.

Можна пити воду зранку.

Виключити прийом лікарських засобів, якщо відмінити прийом неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.

Не палити за 3 години до забору крові.

 

Матеріал для дослідження: кров з вени.